- 1/10/2019 11:35:30 AM
Beyoğlu Belediye Başkan Adayı Haydar Ali Yıldız seçim çalışmalarına hızlı başladı
Bu haber 149 kez okundu

 


Ak Parti Beyoğlu Belediye Başkan adayı Haydar Ali Yıldız kimdir sorusunun yanıtı Beyoğlu'n da birçok vatandaşın sorguladığı ve araştırdığı isimler arasında yer almaya başladı. 

 

 

 

 

Ak Parti Belediye Başkan adaylarının açıklanmasının ardından, Beyoğlu Belediyesi Başkan adayı olan Haydar Ali Yıldız'ın hayatı hakkında bilgiler merak edilmeye başladı. 

 


Haydar Ali Yıldız kimdir?

 

 

 


26 Haziran 2009 tarihinde AK PARTİ İstanbul İl Yönetim Kurulu Üyesi olarak seçildi ve İl Başkan Yardımcılığı-İl Seçim İşleri Başkanı ve Siyasi ve Hukuki İşler Başkanı olarak görev yaptı. 

 

2010 Referandum, 2011 Genel Seçimleri, 2014 Yerel Seçimleri ve 2014 Cumhurbaşkanlığı seçiminde AK PARTİ İstanbul İl Seçim Koordinasyon Merkezi Başkanlığı görevlerinde de bulundu. 25 ve 26. dönem İstanbul, Beyoğlu 2. Bölge Milletvekili seçildi. 

 

Haydar Ali Yıldız halen Cumhurbaşkanı Başdanışmanlığı görevini yürütmektedir. 

 

Okçular Vakfı Kurucu Başkanı, Mütevelli Heyeti Başkanı ve Yönetim Kurulu Başkanıdır.

 

***

 

Beyoğlu belediye Başkan Adayı Haydar Ali YILDIZ Sosyal Medya Hesapları ve web Sitesi: Başkan Adayını sosyal medya hesaplarından takip edebilirsiniz. 

 

Web Sitesi: Haydar Ali YILDIZ

 

Facebook: Haydar Ali YILDIZ

 

Twitter: Haydar Ali YILDIZ

 

***

 

 

 

***

 

Sayın Başkan Adayına Beyoğlu'nda doğmuş ve ilçenin seçmeni olan biri olarak bazı sorunlardan bahsetmeden geçmeyelim. 

 

Beyoğlu'nda sorunları Beyoğlu Belediye Başkan adayı Haydar Ali Yıldız'la detaylı değerlendirmekte fayda vardır. Beyoğlu'nda vatandaşlar ve esnaf sorunları açıkça dile getirmeli geçmiş sorunlara çözüm bulmasını istemeli bunların sözünü almalıdır, Başkan Adayı Yıldız sözüne güvenilir söylediğini yapan kişiliğiyle tanınıyor. 

 

Beyoğlu'nda öncelikli sorunlar ''Mahalle Kültürünün'' yeniden kazandırılmasıdır. Turizm ticaret adı altında yapılan çalışmalar maalesef ilçenin huzurunu bozmuş güvensiz Sokak ve Mahalleler oluşmuştur. Ailelerin yaşadığı konutlar işyeri/ofis dolmuş ve mevcut yönetim bunları bildiği halde bir çözüm bulma yoluna gitmemiştir. Gürültülü işletmelere konutların altında çalışmasına izin verilmemeli, mahalle sakinlerinin huzur ve yaşamı düşünülmelidir. Varolan işletmelerin hafta içi 23:00 hafta sonu 24:00 olarak çalışma saatleri düzenlenmelidir. Okul, İbadethane, Hastane ve Ailelerin yaşadığı Sokak ve Caddelerde gürültülü eğlence mekanları, Hostel-Pansiyon-Otel gibi işletmelere izin verilmeden önce iyi düşünülmelidir. Turizm Ticaret bölgesi ilanı yapılmadan önce, Mahalle ve Sokaklarda yaşayan ailelerin görüşü alınmalı Mahalle Kültürü iyi düşünülmeli ve ailelerin bilgisine başvurulmalıdır. Otel-Hostel-Pansiyon gibi işletmeler ailelerin yaşadığı bölgelerden uzak tutulmalıdır. Aile mahremiyetine önem verilmeli, özen gösterilmelidir. 

 

Turizm ikinci plana bırakılarak önce Beyoğlu ve İstanbul insanı ve Türkiye diyerek yola çıkmakta fayda vardır, lakin turizm pastada ki pudradır aslolan kendi insamızdır. İstiklal Caddesinin geçmişte hafta sonu bir milyondan fazla ziyaret eden kendi insanımızdır. Turizm derken kendi insanımız öteledik ve unuttuk.

 

Beyoğlu'nun kodları tarihinde gizlidir, mantıksız yenilikler Beyoğlu'na zarar verir, ilçe tarihini takip eder ve bunları uygularsak önümüzdeki sorunlar bir bir ortadan kalkacaktır. 

 

***

 

Kırık Pencere Teorisini dikkate almak ve bu yönde ilerlemekte fayda vardır. Niteliks işletmeler ve onların çıkardığı sorunlar ve ilçeye verdiği zarar iyi değerlendirilmelidir. Gürültü turizm demek değildir, bunu İstiklal Caddesinden anlayabilirz. 

 

***

 

Son yıllarda yol yenileme çalışmalarında yanlış uygulama baskı beton uygulamasından hızla vazgeçilerek ilçenin dokusuna uygun olan toprağın suyla buluşabileceği parke taşları (arnavut kaldırımı) uygulamasına geri dönülmedilir. beton dökülen yollarda yağışlı havalarda su toprağa kavuşamadığından ciddi sorunar yaşanacağı çok açıktır. Beton yollarla, İklim sorunları yaşanacağı gibi bilimsel bir çok sorunu beraberinde getireceği bilinmektedir. 

 

***

 

İstiklal Caddesi, Taksim Meydanı, Karaköy, Cihangir, Tophane ve Galata gibi meydanlarda onlarca kez anlatmamıza rağmen çöp depolama sorunu çözülemedi. Çöpler torbalarla Sokaklara, Caddelere veya meydanlara atılıyor. Fatih Belediyesinin başarılı olduğu yeraltı çöp konteylerinin acilen planlanması ve uygulamaya hızla geçilmesi gerekmektedir. 

 

***

 

Apartmanlarda bulunan işyeri/ofisler uygun bir süre içerisinde boşaltılarak aile yaşamına önem verilmesi, güvenli Sokaklar Mahalleler oluşturulması ve mahalle kültürü yeniden kazandırılmalıdır. İlçemizden çok göç verdik, gidenler ilçeden üzülerek ayrılmak zorunda kaldı. 

 

***

 

İstiklal Caddesinde neredeyse günün her saati ağır tonaş kamyonların indir-bindir yaptıkları bu soruna bir çözüm bulunamadığı biliniyor, İstiklal Caddesi ve önemli meydanlarda gece 02-08 arası yük indir-bindir işlerinin yapılması yaşamı kolaylaştıracak ilçeyi yaşanabilir kılacaktır.  İlçede sorun çok, tabi bunlara çözümlerde aklı selimle, bilgiye ve akla uygun bir mantıkla  bulanabilir. 

 

***

 

Beyoğlu Belediye Başkan adayı Haydar Ali Yıldız vatandaşlarla görüşecek sorunları dinleyecektir. Onlarca soruna çözüm ve söz bekliyoruz. tek derdimiz Beyoğlu, tek derdimiz İstanbul diyoruz. İstanbul Büyükşehir Belediyesiyle (İBB) bir rakip değil kordineli, planlı bir şekilde iyi ilişkiler kurmalı ve projeleri hayata geçirmek için çaba sarfetmeliyiz. 

 

***

 

Konuşulan yanlış bir tutum var, başkan güler yüzlü olmalı vatandaşa sürekli güler yüz göstermeli gibi; bu gerçekten doğru bir görüş değil, vatandaş sorunlara çözüm evinin kapısından çıktığında huzurlu olmak ilçede insani şartlarda yaşamak istiyor. Yüzü gülen ancak başarısız olan bir başkan hakkında ne düşünür malum. Eski düşüncelerden vazgeçerek gerçekçi olmakta fayda var. 

 

***

 

Beyoğlu Belediye Başkan Adayı Sayın  Haydar Ali Yıldız'a seçim çalışmalarında başarılar diliyoruz. İşi gerçekten zor, ilçenin birde konuşulmayan sorunları var,  yeni bir ekiple ziyaretler vatandaşın sorunlarını anlatmasına fırsat verecek ve vatandaşla dertleşme fırsatı bulacaktır. Yeni yüzler, yeni insanlar diyoruz...

 

***

 

1- Uygar dünyada artık kentler, ilçeler marka değerleri yeşil dokusu,kültürel aktiviteleri doğal ve kültürel miraslarına saygılarıyla değerlendiriliyor.

 

2- Bilim ve Sanat takdir edilmediği yerden göçer. (İbni Sina)  (Çok ciddi göç aldık) 

 

3- Ne çok sustuk, en derin yaralarımıza...

 

 

 

HABER GALATA

 

Habercilerimiz sizler için çalışıyor, sosyal medya hesaplarımızı takip ederek onlara destek olabilirsiniz.