- 11/29/2018 9:06:02 PM
27 Kasım 2018’de toplanan Milli Güvenlik Kurulu bildirisinde yer alan kararlar
Bu haber 541 kez okundu

 

E. General Naim Babüroğlu Gerçek Gündem'de Milli Güvenlik Kurulu Bildirisi ve iki cepheye zorlanan Türkiye adlı, son gelişmelerle ilgili önemli bir yazı kaleme aldı. Bazı başlıkları sizler için derledik.

 

27 Kasım 2018’de toplanan Milli Güvenlik Kurulu bildirisinde yer alan kararlar, 2019 yılında Türkiye’nin karşı karşıya kalacağı, özellikle ABD, Rusya ve Yunanistan’la ilişkilerin yönünü belirleyeceği, gündemden düşmeyecek konular. Türkiye’ye yönelen ana tehditleri ortaya koyması açısından önem taşıyan bir bildiri.

 

Terörle mücadelenin kesintisiz şekilde ve kararlılıkla sürdürüleceği vurgulandı. 

 

Suriye’de, İdlib’te oluşturulan ağır silahlardan arındırılmış bölgenin öneminin altı çizildi. 

 

Suriye’de kalıcı barış için BM gözetiminde çalışacak Anayasa Komitesi’nin bir an önce oluşturulması konusunda ABD, Rusya ve BM’ye çağrı yapıldı. 

 

Türkiye’nin, Suriye’nin toprak bütünlüğü ve siyasi birliğinden yana olduğu vurgulandı. Türkiye için en büyük tehdidin, Fırat’ın doğusu olduğunun tekrar altı çizildi. 

 

Irak’ta yeni göreve gelen hükümetle işbirliğinin geliştirileceği ve Irak’ta PKK’ya karşı yürütülen operasyonların devam edeceği vurgulandı; Gibi bazı başlıklardan derlediğimiz E. General Naim Babüroğlu'unun hiç bir yerde okuyamıyacağınız gerçek bilgilerle derlenmiş profesyonel bir bakış açısı ve objektif görüşünü..... okumak için lütfen linki tıklayınız....

 

 

HABER GALATA