- 11/29/2018 1:29:49 AM
CUMHURİYET SAVCISINDAN DERS GİBİ İDDİANAME
Bu haber 492 kez okundu


İzmir’in Buca ilçesi Çaldıran Mahallesi muhtarı Murat Gökyer, sosyal medya hesabından Atatürk'e hakaret eden bir paylaşımda bulundu. Tepkiler üzerine paylaşımı kaldıran muhtar Gökyer hakkında suç duyurusunda bulunuldu.

 

CUMHURİYET SAVCISINDAN DERS GİBİ İDDİANAME

 

Şikayetin üzerine Cumhuriyet Savcısı Turan Güzeloğlu, ders niteliğinde bir iddianame hazırladı. Güzeloğlu iddianamesinde şu ifadeleri kullandı:

 

“Dünya nüfusunun yedi buçuk milyarı aştığı günümüzde, dünya genelinde 186 ülkede yapılan çalışmada dünyamızın en önemli sorunlarından birinin de, dünya nimetlerinin uluslar arasında, ülkeler arasında adil dağıtılmadığı sorunu olduğu ortaya konulmuştur. Bir yüz yıl önce dünya nüfusu bir milyar civarında iken, bu adaletsizliğe başkaldırıp, dünyaya örnek olan kişi ise bu ulusun kurtarıcısı Mustafa Kemal Atatürk'tür. Bugün eşitsizlikten ve bazı ülkelerin diğer ülkelere sömürü düzeni uygulamasından tüm dünya rahatsız iken, bu sömürü düzeninin zincirlerini, bu millet ile birlikte kıran ulu önderdir. Bu nedenlerle bu topraklarda yaşayan, nefes alan, bağımsızlığın keyfini süren, herkesin ulu öndere minnet ve şükran borcu bulunmaktadır. Japonya'dan, Pakistan'a birçok ulus bu minneti yürekten hissetmekte kendi kurtuluş mücadelelerine rehber edindikleri ulu önderi bağırlarına basmaktadırlar.”

 

“GİBİ OKUMAYAN, ARAŞTIRMAYAN, BİLİME KARŞI ZİHİNLERE ZİNCİR VURAN BİR KİTLEYİ…”

 

Cumhuriyet Savcısı Güzeloğlu iddianamede ayrıca şunları kaydetti:

 

“Son dönemde ise ülkemizde, okumayan, araştırmayan, kulaktan doğmalara inana bir güruh... HABERİN DEVAMINI OKUMAK İÇİN TIKLAYIN...

 

KAYNAK: Odatv.com